Položme si na úvod položením základnej otázky, na ktorú sa tento blog zameriava:

Je možné fungovať bez politikov v podobe, v akej ich dnes poznáme – s ich (prevráteným) zmýšľaním a (nehoráznym) správaním?

Vážení občania, obyvatelia či priatelia a priaznivci tejto krásnej krajiny, skrátka sledovatelia nášho blogu, na úvod konštatujeme, že to, čo vidíme na slovenskej politickej scéne, už prekročilo všetky hranice chápania bežného človeka. Politické divadlo, ktoré vidíme v priamom prenose (napr. zdroj: topky.sk ), je výsmechom všetkého normálneho, čo by občan od svojich zástupcov očakával. Uvedomili ste si niekedy, že mnohých z tých, ktorí sa v politike pretŕčajú, vlastne ani nikto nikdy nevolil? Volíme len 150 poslancov… a prezidenta/ku. Necháme teraz bokom komunálne voľby, hoci aj na tie by mohlo dôjsť. Uvedomujete si ten paradox? A nie je jediný, podobných paradoxov máme habadej.

Čo teda s tým? Každý asi pozná nejakých krčmových odborníkov nadávajúcich pri pive. Ale dá sa vôbec robiť aj niečo iné? Ak s tým problémom chceme naozaj pohnúť, je potrebné rozobrať ho do skrutky. Čím viac drobnejších dielikov, tým je väčšia šanca nájsť ten pokazený, haprujúci. Potom ho musíme opraviť a ak sa to nedá, tak vymeniť. Ak nepomôže výmena dielika, tak ho musíme nahradiť celou novou časťou. A ak ani to nepomôže, tak musíme nahradiť celý poškodený či zlý systém. Pre vás, ktorí si uvedomujete nutnosť radikálnej zmeny, je tento blog.

Poďme si teda veci rozobrať … Nedostatky systému

Facebookinstagram